Bir bölgenin gelişmişliği, o bölgeyi ziyaret eden turist kitlesiyle doğru orantılıdır. Bu bağlamda gelişmişliği destekleyen en önemli kaynaklardan birisi olan turizm aktivitesi, özellikle son yıllarda talebi arttırmaya yönelik çalışmalarla önemini bir kez daha göstermektedir. Yapılan araştırmalara göre her geçen yıl, turizm gelirlerinin GSMH üzerindeki payının büyük oranda arttığı yönündedir. Dolayısıyla bu payı arttırmaya çalışan kentler, bölgeler ve hatta devletler turizmde tanıtıma büyük önem verme gayreti içerisindedir. Çünkü artan turizm gelirleri, kentlerin ve bölgenin kalkınmasına doğrudan etki ederken, makroekonomik göstergelere de olumlu olarak katkı sağlamaktadır.
Turizm çekiciliğinin yaratılmasına, turizm gelirlerinin arttırılmasına ve en önemlisi turizm farkındalığının oluşturulmasında en önemli katkıyı, yapılan tanıtımların gösterdiği bilinmektedir. Fakat turizmde tanıtım faaliyetleri, yalnızca işletmelerin tek başlarında altından kalkabileceği bir durum değildir. Dolayısıyla turistik tanıtım faaliyetleri devlet, yerel idareler, işletmeler, dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle birlikte yapılmak mecburiyetindedir.
Turistik çekiciliğin belirlenmesi, turistik marka imajının oluşturulması, marka kent olgusunun yaratılması için doğru ve kaliteli bir tanıtım faaliyeti sürdürülmesi şarttır.
Verimli bir turizm kazancı elde etmek için yurtdışından turist çekilmesi gerekmektedir. Bu noktada biz, yurtdışında düzenlediğimiz organizasyonlarla kentinizin ve bölgenizin turizm tanıtımına en etkili katkıyı sunarak, şehrinizin marka değerini arttırmanıza yardımcı oluyoruz. Bunu sağlamak adına potansiyel turist gruplarını hedefleyebileceğiniz turizm organizasyonlarında yer almanızı, turizm imkanlarınızı en verimli şekilde tanıtabileceğiniz aktivitelere dahil olmanıza yardımcı oluyoruz. Kentinizin marka imajını oluşturma, bunu yurtdışındaki potansiyel turist gruplarının ilgisini çekme, turistik çekicilik ve farkındalık sağlayarak kullanmanıza danışmanlık ederek, turizm aktivitelerinde kentinizin ve bölgenizin de dahil edilmesini sağlıyoruz.
Bunu başarabilmek için belediyeler, valilikler, sivil toplum örgütleri ve diğer kuruluşlarla ortak olarak yurtdışında düzenlenen en prestijli tanıtım organizasyonlarında yer almanıza yardımcı olarak, tanıtım süresince uzman kadromuz tarafından danışmanlık hizmeti veriyoruz.
Siz de dünyanın en prestijli turizm organizasyonlarında yer almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir; danışmanlık hizmetimizden yararlanarak, kentinizin marka imajını dünyaya en etkili şekilde duyurabilirsiniz.
Marka Şehirler Fuarına katılarak Hollanda,Almanya,Belçika,Lüksenburg gibi bölgeye yakın ülkelerdeki Türk vatandaşlarımız dahil potasiyel turistleri şehirlerinize ilçelerinize davet ederek tanıtımınızı yapabilrsiniz .

Marka Şehirler Fuarı

MARKA ŞEHİRLER FUARI

Tarihi Kültür Turizm Kentleri, Gastronomi Şehirleri ve Coğrafi İşaretler Fuarı

Amsterdam / HOLLANDA